WKRACZASZ DO STREFY
BEZ EKRANU

Odpoczynek, relaks i spokój. Wyciszamy umysł, rozluźniamy napięcia mięśniowe. Weekendowa wyprawa to totalne odłączenie od technologii. Wkraczacie w strefę bez ekranu, nie oczekujecie na esemesy, nie wrzucacie postów, nie publikujecie zdjęć. Cóż, nikt się nie dowie, że tu jesteście? Ajajaj…

WKRACZASZ DO STREFY BEZ EKRANU

MOTYWACJA
Wstęp.
Nasze dzieci spędzają więcej czasu na elektronice niż na bezpośredniej interakcji. Pamiętajcie, Obozy Zielony Kampus to ograniczenie technologii do minimum. Naprawdę chcę, aby w tym miejscu dzieci i młodzież otrzymali wewnętrzny spokój, relaks umysłu, aby mogli doświadczyć wspaniałej przyrody i połączyć się twarzą w twarz ze swoimi towarzyszami.

Uczestnictwo w obozie letnim dla wielu to duży krok w kierunku niezależności, a jednocześnie zabawa i rozwijanie umiejętności, których nie mają na co dzień. Ćwiczą samodzielność, pracę zespołową, komunikację i rozwiązywanie problemów samemu, nie przez telefon. Spędzanie czasu na obozie bez telefonu zachęca do samodzielnego podejmowania decyzji bez porady rodziców.

Dzieci rozmawiają przez telefony w szkole, w restauracjach, na wakacjach, a nawet w łóżku. Dla wielu obóz pozostaje jednym z nielicznych miejsc, w którym można się odłączyć i nauczyć niezależności i umiejętności społecznych. To naprawdę ważne, aby odłożyć urządzenia i ćwiczyć sztukę komunikacji twarzą w twarz. Odłożenie telefonu może być trudne również dla rodziców, którzy często obawiają się rozstania z dziećmi i są przyzwyczajeni do ciągłego meldowania się, niezależnie od tego, czy są na dworze, czy w sąsiednim pokoju.

Odłączenie. W Zielonym Kampusie stosujemy zasadę Odłączenia, co oznacza, że całą technologię należy pozostawić w domu. Zezwalamy tylko na 30 minutowy kontakt z telefonami w przerwie po posiłku. Wtedy jest szansa porozmawiać z rodzicami, wysłać fotki i smsy, wrzucić post na insta lub fb. Po tej przerwie oddajemy telefony trenerowi i wracamy do zajęć obozowych.
Koncepcja obozu bez technologii może wzbudzić niepokój niektórych dzieci, a nawet niektórych rodziców. Jednak nie mamy tej polityki dotyczącej elektroniki z jakiegoś powodu, ponieważ promuje ona prawdziwą komunikację. Telefony komórkowe i inna elektronika odbierają autentyczność obozu. Zielony Kampus wspiera interakcje twarzą w twarz między obozowiczami. W świecie, w którym obecne pokolenie obozowiczów komunikuje się głównie za pomocą elektroniki, naszą misją jest budowanie pozytywnych doświadczeń i metod komunikacji OFFLINE.

Oto tylko 5 z wielu korzyści płynących z uczestnictwa w obozie letnim bez technologii:

Kontakt: Odrywając oczy od różnych ekranów, będziecie mogli nawiązać kontakt z otaczającym was światem Kampusu. Telefony komórkowe, laptopy i gry online rozpraszają uwagę, a naszym celem jest rozwijanie umiejętności relacji „w starym stylu”.
Połącz się z naturą: Zamiast „polubić” obraz natury, obozowicz będzie osobiście jej obserwatorem! Obóz to idealny czas na kontakt z naturą i pięknem pleneru. Siedzenie na kanapie oglądając pobrany film na iPadzie nie łączy z naturą. Poszerz horyzonty: Bez zakłóceń w życiu online będziecie mogli odkryć więcej swoich talentów i umiejętności. Będziecie mogli skupić się na wypróbowywaniu nowych czynności lub nawiązywaniu nowych znajomości, zamiast zastanawiać się nad przyjaciółmi online.
Umiejętności komunikacyjne: Przerwa technologiczna daje szansę na poprawę umiejętności komunikacyjnych jeden na jednego.

Przyzwyczajamy się do nowego sposobu bycia razem. Dlaczego oczekujemy więcej od technologii, a mniej od siebie nawzajem. Ciągła potrzeba bycia online powoduje poważne luki w komunikacji. To pokolenie dzieci, które mają trudności w komunikacji ze swoimi rówieśnikami i rodzicami na żywo.

Zapewniam rodziców, że nadal będziecie mogli komunikować się ze swoimi pociechami!
Rozumiemy potrzebę i znaczenie utrzymywania kontaktu z dziećmi. Rodzice nadal będą mogli komunikować się ze swoim obozowiczem 30 minut dziennie. Dodatkowo dwa razy podczas obozu uczestnik skontaktuje się z Wami za pomocą tradycyjnego listu. Obozowiczom oraz rodzicom często trudno jest przestrzegać tej zasady. W świecie, w którym jesteśmy połączeni 24 godziny na dobę, trudno jest przystosować się do pozbawionego ekranu stylu życia. Każdy dzień Zielonego Kampusu jest wypełniony tak różnorodnymi zajęciami, że nie brakuje gier, telefonu komórkowego, tiktoka i innych podobnych, chociaż pierwszy tydzień może być trudny. Wkrótce przekonacie się, że uczestnictwo w obozie letnim bez technologii jest odświeżające. Więc… Przygotuj się na lato bez prądu. Uśmiechnij się i cała naprzód!

AKTYWNOŚCI

WPISY

Odwiedzając Zielony Kampus masz szansę skorzystać z aktywności, które pozostaną z Tobą na zawsze.
Uczestnictwo w obozie letnim dla wielu to duży krok w kierunku niezależności, zabawa i rozwijanie umiejętności.
Pływanie we wszystkich stylach od początkujących do zaawansowanych pływaków.
Wybierz jedną z trzech wypraw rodzinnych, grupowych lub Tata Survival. Gra fabularna w każdym wieku.

„Z córką lubimy robić durne miny”