Shinrin Yoku

Shinrin Yoku

natura. ogród. sen

Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym.

Związki chemiczne produkowane przez drzewa redukują poziom stresu Czysty akt spędzania czasu w lesie jest zbawienny dla mózgu poprzez związki chemiczne o działaniu antybakteryjnym uwalniane przez drzewa i inne rośliny. Badania dowiodły, że ekspozycja na fitoncydy, wśród tych, którzy przebywali w zieleni, obniżyła poziom kortyzolu – hormonu stresu. Co jeszcze ciekawsze, ciągłe przebywanie w lesie okazało się poprawiać działanie systemu odpornościowego i dodawać energii. To tłumaczy rosnącą popularność shinrin-yoku (pochodzącej z Japonii leśnej kąpieli) i potwierdza dobroczynne działanie natury.

Zastanawiasz się nad rozwiązaniem jakiegoś problemu? Szukasz inspiracji? Jeśli naprawdę chcesz wyzwolić swoją kreatywność i sprawić, aby twój mózg zaczął myśleć nieszablonowo…

Wszystko, co pozwala oderwać się od codzienności i odnaleźć się w innej przestrzeni pozwala myśleć w inny sposób. Wędrowanie w terenie również może uwalniać endorfiny, które obniżają naszą wrażliwość na stres i ból – sprawiają, że czujemy się dobrze i miło.

float away

Isolation tanks

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo consectetur adipiscing.

Join our mailing list

Get notified of special offers, events, and news