Jesteś w Strefie Bez Telefonu. Odłącz wtyczkę!

Strefa

bez telefonu i innej elektroniki

Oferujemy pełne wrażeń odłączenie, po to, by „zresetować” swoje relacje z technologią, telefonami komórkowymi, grami internetowymi i innymi urządzeniami

Kontakt z trenerem

Rodzice mają 24 godzinny dostęp telefoniczny z organizatorem oraz trenerami.

Zdjęcia, filmy

Prowadzimy kronikę online z wyjazdu, w której umieszczamy zdjęcia i filmy oraz opisy każdego dnia.

Odłącz wtyczkę

Dzisiaj jesteśmy zbyt połączeni. Jestem tego świadkiem codziennie u moich dzieci, a nawet u siebie. Wszyscy korzystamy z Internetu w taki czy inny sposób. Do codziennej komunikacji używamy wiadomości e-mail, mediów społecznościowych i czatów. Dzięki technologii 3G i bezprzewodowej możemy się łączyć, nawet gdy jesteśmy w drodze. Nasze dzieci spędzają więcej czasu na elektronice niż na bezpośredniej interakcji. Pamiętajcie, Zielony Kampus jest bez technologii. Naprawdę chcę, aby w tym miejscu dzieci, młodzież i dorośli otrzymali wewnętrzny spokój, relaks umysłu, aby mogli doświadczyć wspaniałej przyrody i połączyć się twarzą w twarz ze swoimi towarzyszami.

Już wiesz, mamy politykę braku technologii. Ta polityka okazała się bardzo skuteczna podczas obozów pływackich i jest zgodna z naszymi tradycyjnymi podstawowymi wartościami. Upewnij się więc, kiedy pakujesz się na wyprawę, aby zostawić w domu telefony, iPody, podręczne gry, laptopy, tablety itp. Wymagamy od wszystkich obozowiczów „odłączenia wtyczki” na tę chwilę. Zapewniamy, że leży to w najlepszym interesie wszystkich uczestników i personelu.

Koncepcja pozbawienia „wtyczki” może sprawić, że niektóre dzieci, a nawet rodzice, będą trochę zaniepokojone. Jednak z jakiegoś powodu nie mamy zasad dotyczących braku elektroniki, ponieważ promuje ona prawdziwą komunikację. Telefony komórkowe i inna elektronika zabierają autentyczny sen podczas obozu. Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać bezpośrednią interakcję między obozowiczami.

W świecie, w którym obecna generacja komunikuje się głównie za pośrednictwem elektroniki, misją jest budowanie pozytywnych doświadczeń i metod komunikacji offline. 

Oto tylko 5 z wielu korzyści płynących z uczestnictwa w Zielonym Kampusie bez technologii:

Kontakt :
Odrywając oczy od różnych ekranów, będziecie mogli nawiązać kontakt z otaczającym was światem Kampusu. Telefony komórkowe, laptopy i gry online rozpraszają uwagę, a naszym celem jest rozwijanie umiejętności relacji „w starym stylu”.

Połącz się z naturą :
Zamiast „lubić” zdjęcie natury, będziecie tego świadkami z pierwszej ręki! Kampus to idealny czas na połączenie się z naturą i pięknem natury. Siedzenie na pryczy i oglądanie pobranego filmu na Netflix nie łączy się z naturą.

Poszerz horyzonty :
Bez zakłóceń w życiu online będziecie mogli odkryć więcej swoich talentów / umiejętności. Będziecie mogli skupić się na wypróbowywaniu nowych czynności lub nawiązywaniu nowych znajomości, zamiast zastanawiać się nad przyjaciółmi w domu.

Tęsknota za domem :
Wraz z ustaniem dostępu do technologii poprawia się tęsknota za domem. Zgadza się! Łączność ze światem w domu pogarsza tęsknotę za domem.

Umiejętności komunikacyjne:
Przerwa technologiczna daje szansę na poprawę umiejętności komunikacyjnych jeden na jednego.

 

Psycholog i profesor technologii Massachusetts Institute of Technology, Sherry Turkle stwierdza: „Przyzwyczajamy się do nowego sposobu bycia razem”. W swojej książce „Alone Together: Dlaczego oczekujemy więcej od technologii, a mniej od siebie nawzajem”. Turkle bada ideę, że ta ciągła potrzeba połączenia powoduje  poważne luki w komunikacji i nowe pokolenie dzieci, które nie są w stanie komunikować się i odnosić się do swoich rówieśników i rodziców.

 

Zapewniamy rodziców, że nadal będziecie mogli komunikować się z dziećmi!

 

Rozumiemy potrzebę i wagę utrzymywania kontaktu z obozowiczami. Rodzice nadal będą mogli komunikować się z dzieckiem poprzez telefon organizatora i trenera. Przy dłuższych dwu-tygodniowych wyprawach kontaktem dodatkowym będzie pisanie listów do rodziców.

Niektórym obozowiczom ORAZ rodzicom często trudno jest przestrzegać tej zasady. W świecie, w którym jesteśmy podłączeni przez całą dobę, dostosowanie się do stylu życia bez zasilania może być trudne.

Spróbuj Zielony Kampus, myślę, że wkrótce przekonasz się, że udział w wyprawie bez technologii jest odświeżający. Więc … Przygotuj się na odłączenie.

 

Uśmiechnij się i rusz z pełną prędkością!

 

Cezary

zdrowo

Więcej

With our products that we send you in various boxes, you receive some of the recipes that we love!

Become a vegan chef after attending our cooking classes! Organic & fresh, our vegetables are the best.

Healthy doesn’t necessarily mean tasteless. We’ll teach you how to cook organic food for special events!

Our beef is grown according to the organic food principles, and is 100% secure for you to cook and eat.

We have everything you need for a safe and effective detox! Our experts have created several programs.

Order fruit boxes as gifts to those people who you care about. Healthy food is the best present sometimes!