Masz alergię na telefon? Dobrze trafiłeś!

Strefa Bez Ekranu

ZK 2022
Jak wpadłem na pomysł odłączenia?

Bo zapomniała telefon...

Wyjeżdżaliśmy na obóz. O 6 rano podjechała taksówka. Córka wskoczyła do środka, ja zapakowałem bagaże, sprzęt narciarski i wskazałem adres zbiórki. Po 5 minutach drogi w taksówce rozległ się przeraźliwy krzyk córki. Wpadła w panikę, zaczęła się trząść i wymachiwać rękami. Co się stało? Zostawiłam w pokoju teleeeeefon!!! Proszę, proszę wracajmy…błagam!!!
Lilia miała wtedy 9 lat.

Uspokoiłem ją, że w trakcie obozu będzie mogła używać mojego telefonu. Obóz narciarski minął i wtedy usłyszałem: Zobacz tato, wysłałam tylko dwa s-msy z twojego telefonu. Nie potrzebowałam więcej. I powiedziała to z uśmiechem.

Kilka tygodni później sam odłączyłem wtyczkę i na 7 dniowy reset od technologii wybrałem Mazury.
Czy byłem w stanie wytrzymać dni kilka bez telefonu i laptopa? No pewnie, bo przy tylu aktywnościach które wybrałem i tak by mi się nie przydały. Byłem szczęśliwy, nie czułem presji ze strony mojego umysłu i otoczenia które tak często krzyczą „pracuj”, „zrób coś”, „”zarabiaj”, „nie czekaj”…

W naszym hiper połączonym społeczeństwie telefony stają się niezbędnym atrybutem dla wielu z nas… w tym naszych dzieci. Sprawdzamy FB, twitter, instagram, wiadomości, pogodę, wyniki sportowe, najnowsze wydania Netflix i tak dalej.

Ale dla naszych dzieci stają się barometrem ich statusu społecznego. Połączenie z mediami społecznościowymi pozwala uzyskać natychmiastowe dane o tym, jak stoją wśród swoich rówieśników, jak ich najnowsze działania rozgrywają się w ich tkance społecznościowej oraz jakie są najnowsze trendy i oczekiwania, które czują, że muszą spełnić. A nam dorosłym wydaje się, że nasze dzieci po prostu nie mogą istnieć bez telefonu.

Dlatego polecam spróbować „7 dni bez ekranu” aby na chwilę odłączyć się od technologii i przeżyć super przygodę w realu. Poczuj prędkość w gokarcie, adrenalinę podczas offroadu quadem, zostań mistrzem tricków na ” łejku „. Przeżywaj, ciesz się chwilą i zawieraj nowe przyjaźnie twarzą w twarz nie online.
Spróbujesz?

Wyjdź z trybu online i włącz się do gry

w realu

5dninawsi(111)5dninawsi(117)
Zdrowe ograniczenie

Zasady dotyczące telefonów

O

bóz letni pomaga uczestnikom połączyć się z naturą i ze sobą nawzajem. Pomaga odkrywać i rozwijać umiejętności. Tworzyć wspomnienia na całe życie. JEST to wykonalne, nawet jeśli nie są zapisane na Instagramie czy FB. W ramach tej inicjatywy ograniczamy telefony na obozie…
Niech nie przeszkadza

Nie dzwoni, nie pika, nie woła...

M

am doświadczenie z obozów sportowych, podczas których ustalaliśmy ograniczony dostęp do telefonu. Skutkowało to bardziej wydajnym treningiem i finalnie lepszymi wynikami. Chodziło o to, by być obecnym w danej chwili (coś, co telefon zwykle hamuje), aby koncentrować się na jednym zadaniu, oraz aby stać się aktywną częścią trenującej grupy.
Brak drona nad głową

Radzę sobie, spokojnie mamo i tato

W

spaniale jest widzieć, jak dzieci poznają innych obozowiczów i łączą się z nimi. Dla  obozowiczów ogromnym wzmocnieniem ich pewności siebie jest uświadomienie sobie, że mogą odnieść sukces na obozie bez rodziców. Możliwość dzwonienia do mamy lub taty zmienia dynamikę obozu. Zamiast angażować się w kontakt z równieśnikami na obozie, obozowicz pozostaje w kontakcie z rodzicami i nie zyskuje cennej niezależności, jaką zapewnia obóz.
Lato szczęśliwych wspomnień

Bezpieczeństwo na obozie

W

ysyłacie swoje dzieci na obóz letni. Staramy się, aby rodzice mieli pewność, że ta wyprawa będzie wypełniona radosnymi wspomnieniami. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo w zakresie prowadzenia zajęć, kontroli personelu, jak i ustalania solidnych zasad nadzoru w ciągu dnia lub nocy.

Tego lata na obozie Moje dziecko…

Powody, dla których rodzice chętnie wysyłają swoje dzieci na obóz.

Duży krok w kierunku niezależności

Wkraczasz do Strefy Bez Ekranu

Samodzielność i pewność siebie

Tęsknota za domem, kontakt rodzica z obozowiczem.

Bez zasięgu

IMG_20200319_140136

Odłączenie to Wolność!! Bez presji mediów społecznościowych, sms-ów, bez martwienia się, że coś przegapimy. To relaks dla umysłu, wewnętrzny spokój.

Wpisy

Kontakt

Najbliższe obozy
Lip 12 - Lip 18
Lip 12 - Lip 18
Lip 12 - Lip 18
Lip 12 - Lip 18
Cezary
723 897 862
kontakt@zielonykampus.pl