Skutki telefonów

Telefony komórkowe w dużym stopniu odwracają uwagę dzieci od nauki. Nawet my dorośli jesteśmy trzymani odkąd weszliśmy w świat telefonów komórkowych. Korzystanie z nich ma jednak kilka zalet. Oznacza to, że są łatwe do komunikowania się, zapewniają dzieciom zajęcie cyfrowe, łatwy dostęp do informacji w dowolnym momencie, zwiększają kreatywność u dzieci itp.

Badania na ludziach pokazują, że telefony komórkowe mają pewien szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przede wszystkim nadużywanie telefonów komórkowych wpłynie na funkcjonowanie mózgu, gdy dzieci są narażone na wielogodzinne spędzanie czasu przed ekranem. Ponadto zaburza nawyki senne dzieci, powoduje problemy z oczami, spowalnia wyniki w nauce i powoduje niewłaściwe zachowanie u dzieci. W którym zdrowie psychiczne dzieci jest tym, co najbardziej szkodzi, gdy uzależniają się od telefonów komórkowych.

Wpływa na przetwarzanie mózgu

Wiadomo, że ludzki mózg jest wrażliwy na promieniowanie elektromagnetyczne. Co więcej, promieniowanie zakłóci przetwarzanie mózgu. Zdajemy sobie sprawę, że telefony komórkowe działają przede wszystkim na falach elektromagnetycznych. Jeśli uczestniczymy w rozmowach telefonicznych, gramy w gry wideo, a nawet wysyłamy wiadomości, te fale elektromagnetyczne są przenoszone do sieci neuronowej mózgu. Naukowcy odkryli, że zaledwie kilka minut rozmowy telefonicznej może zmienić aktywność neuronową mózgu dziecka nawet na godzinę. To, co dzieje się późno, to to, że promieniowanie to zaburza sieć neuronową, co powoduje, że mózg spowalnia przetwarzanie.

Wyniki w nauce

Chociaż telefon komórkowy został przechwycony przez świat w ostatnich dziesięcioleciach, ma on znaczący wpływ na naukę dzieci i wyniki w nauce. Zakres, w jakim dzieci korzystają z telefonów komórkowych, jest rzeczywiście faktem, który skłania je do wycofania się ze studiów akademickich. Ostatnie badania pokazują, że telefony komórkowe mogą mieć negatywny wpływ na oceny dzieci w nauce. Tracą koncentrację i czas spędzony na nauce. Ponadto wpłynie to na problemy ze świadomością dzieci i doprowadzi do słabego skupienia i uwagi na studiach.

Wpływa na oczy

Nadużywanie telefonów komórkowych ma szkodliwy wpływ zarówno na zdrowie dorosłych, jak i dzieci, ale przede wszystkim na zdrowie dzieci. Jesteśmy ukształtowani w tym, że kiedy czujemy się zmęczeni, szczęśliwi, smutni lub wolni, zamykamy się na telefony komórkowe. To samo dotyczy również dzieci. Kiedy dzieci uzależnią się od telefonów komórkowych, poświęcą im więcej czasu. Spędzanie większej ilości czasu na ekranach telefonów komórkowych i wpatrywanie się w nie bez mrugnięcia okiem będzie bardzo obciążać oczy dzieci. Doprowadzi to do stanów ryzyka, takich jak krótkowzroczność i zmęczenie oczu. Dzieci będą miały mniej snu lub będą miały problemy ze snem i będą mniej zdolne do skupienia się. Aby ich oczy były bezpieczne, musimy pozwolić im korzystać z telefonu w jasnym świetle, dostosować ustawienia ekranu, doradzić ograniczenie olśnienia i zachować rozsądną odległość od telefonów komórkowych.

indywidualne korepetycje

Nawyki senne

Większość z nas, w tym dzieci, ustawiała alarmy w telefonach komórkowych i trzymała je blisko głowy, a nawet pod poduszką, aby słyszeć je na głos. Kiedy to robimy, promieniowanie mikrofalowe z telefonu komórkowego jest transmitowane i jest bardzo szkodliwe dla naszych mózgów, zwłaszcza mózgów dzieci. Nie pozwól spać dzieciom z telefonami komórkowymi w rękach. Za każdym razem, gdy telefon wyda sygnał dźwiękowy, zajrzą do niego i ponownie zaczną się nim bawić. Zakłóci to ich nawyki snu i oczywiście doprowadzi do problemów ze zdrowiem psychicznym.

Nieodpowiednie zachowanie

Nadużywanie telefonów komórkowych może doprowadzić dzieci do zniewolenia ich umysłów przez nieodpowiednie treści, co z kolei wpłynie również na ich zachowanie. Na początku mogą zacząć wszystko dla zabawy, ale ostatnio doprowadzi to do uzależnienia i stają się niespokojni i ciekawi, gdy nie mogą zdobyć telefonu komórkowego. Limit wiekowy nie jest przeszkodą w uzyskaniu dostępu do wszystkiego na telefonach komórkowych, jeśli masz dobre połączenie sieciowe, ponieważ Twoje dziecko może zalogować się do dowolnej witryny i nigdy się o tym nie dowiesz. Kiedy dzieci są mocno blokowane przez programy telefonów komórkowych, zaczynają tracić więzi ze światem zewnętrznym. Zaczęli tracić kontakt z otoczeniem, co prowadzi do zmniejszenia zaangażowania społecznego

Rozwiązania chroniące dzieci przed szkodliwym działaniem telefonów komórkowych

  • Mózg dziecka jest zbyt wrażliwy, aby wytrzymać skutki promieniowania z telefonów komórkowych. Dlatego radzimy nie pozwolić im bawić się nim przez długie godziny.
  • Zawsze zachowuj odległość między głową a telefonem komórkowym. Najlepiej używać zestawu słuchawkowego lub AirPods do słyszenia i to z niższym głosem.
  • Kontroluj się podczas korzystania z telefonów komórkowych na oczach dzieci. W rzeczywistości jesteś najgorszym przykładem dla swojego dziecka, pokazując rzeczy, których nie powinno robić.
  • Zawsze miej oko na to, co Twoje dziecko bawi się lub robi z telefonem. Mogą ci coś powiedzieć i zrobią coś innego, gdy odejdziesz. Aby chronić je przed nieodpowiednimi treściami, upewnij się, że używają telefonów tylko w pilnych celach.
  • Nigdy nie pozwalaj dzieciom zabierać telefonów komórkowych do szkoły, jeśli nie są one proszone lub zatwierdzone przez nauczyciela.
  • Pamiętaj, aby zabrać telefon komórkowy przed snem dziecka, aby zaoszczędzić kilka godzin na lepszy sen.

Konieczne jest edukowanie dzieci od najmłodszych lat o szkodliwych skutkach nadużywania telefonów komórkowych. Tak więc, od teraz, zanim dasz im telefony komórkowe, aby uwolnić się od zakłóceń, pamiętaj, że popełniasz tylko duże błędy w tym zakresie, a zdasz sobie z tego sprawę, gdy twoje dzieci dorosną z nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.