Radzę sobie, spokojnie mamo i tato

Jedną z największych korzyści płynących z przyjazdu na obóz jest możliwość uniezależnienia się od rodziców przez krótki okres czasu. Większość dzieci jest dziś przyzwyczajona do bezpośredniego kontaktu z rodzicami. Telefony komórkowe są dużym ułatwieniem, gdy próbujesz dowiedzieć się, kiedy i gdzie odebrać dziecko i skontaktować się z nim w ciągu dnia. Obóz jest dla większości dzieci JEDYNĄ porą roku, kiedy zajmują się problemami bezpośrednio ze swoimi rówieśnikami i doradcami i nie mogą najpierw porozmawiać z rodzicami. Wspaniale jest widzieć, jak dzieci poznają innych obozowiczów i łączą się z nimi. Dla pierwszorocznych obozowiczów ogromnym wzmocnieniem ich pewności siebie jest uświadomienie sobie, że mogą odnieść sukces na obozie bez rodziców. Możliwość dzwonienia do mamy lub taty zmienia dynamikę obozu. Zamiast angażować się w kontakt z ludźmi na obozie, obozowicz pozostaje w kontakcie z rodzicami i nie zyskuje cennej niezależności, jaką zapewnia obóz.

Zasady dotyczące telefonów komórkowych w obozie

Przerwa od elektroniki, którą zapewnia obóz, jest również jedną z najbardziej wyjątkowych rzeczy w naszym środowisku. Tutaj w obozie siedzimy przy ogniskach i rozmawiamy ze sobą. Nie ma gier wideo, komputerów ani telefonów komórkowych, które mogłyby przeszkadzać w budowaniu relacji. Oprócz cudownej ciszy niesłyszenia telefonów komórkowych, przerwa od technologii pomaga dzieciom bez przeszkód docenić piękno i dźwięki natury. Po kilku dniach większość z nas w ogóle nie tęskni za telefonami komórkowymi!

Jaką wiadomość wysyła, aby Twoje dziecko „przekradło” telefon komórkowy do obozu? Może to oznaczać, że nie jesteś pewien, czy Twoje dziecko będzie bezpieczne na obozie lub czy będzie w stanie zwrócić się do swojego doradcy (lub innej osoby z personelu), jeśli potrzebuje pomocy. Jeśli zdecydujesz się wysłać swoje dziecko na obóz, ty i twoje dziecko musicie czuć się komfortowo z personelem i kierownictwem obozu. Musisz ufać, że potrzeby Twojego dziecka zostaną zaspokojone na obozie – czy to fizyczne, społeczne czy emocjonalne. Kiedy Twoje dziecko wie, że jesteś pewny siebie, z kolei będzie bardziej pewne tego doświadczenia. Podważa to naszą zdolność do wspierania twoich dzieci w ich doświadczeniach, jeśli nie czują się komfortowo przychodząc do nas.

Odłączony

Komunikacja z dzieckiem i wiedza o tym, jak ono sobie radzi, są bardzo ważne. Zachęcamy do pisania wielu listów i wysyłania e-maili do dziecka na obozie. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojego dziecka lub jego doświadczenia, zadzwoń do nas natychmiast. Skontaktujemy się z Tobą, jeśli będziemy mieć jakiekolwiek obawy dotyczące Twojego dziecka lub jeśli Twoje dziecko zgłosi się do nas z jakimikolwiek problemami. Będziemy również zachęcać Twojego kampera do pisania do Ciebie listów podczas ich pobytu. Dziękujemy za wsparcie w utrzymaniu darmowego telefonu komórkowego GAC!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.