Konie to największa pasja Xymeny

Konie Xymeny

są traktowane jako członek rodziny.

Konie to największa nasza pasja.

Każde jest inne i jednakowo ważne.To pasja na całe życie, którą pragniemy zarażać swoich gości

Zajęcia

Proponowane zajęcia pozwalają poznać konia, jako piękne, dające wiele radości z obcowania,wrażliwe i cierpliwe zwierzęta.

Xymena

Dzielimy się wiedzą, nie tylko jako instruktor jazdy konnej czy przodownik  Górskiej Turystyki Jeździeckiej, ale jako hipoterapeuta.

Zajęcia z Końmi

Jazda konna

Zajęcia prowadzi Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Jazda Konna oraz Hipoterapia.

W naszej zagrodzie mieszkają koniowate takie jak konie różnych ras , oraz oślica – wychowana od pierwszych godzin życia na butli koziego mleka. 

Jeździmy w kulbakach westernowych oraz na wygodnych czaprakach, specjalnie stworzonych do jazdy bez siodła. Preferowana waga jeźdźców to max 75kg.

Pragniemy, aby w naszej zagrodzie dzięki kontaktowi z końmi (zaczynając od zajęć z ziemi) korzystający z lekcji poprawili ogólną sprawność, stali się bardziej wrażliwi, przezwyciężyli lęki, poznali zasady bezpieczeństwa obcowania z tymi zwierzętami. Chętnie opowiadamy o naszych kopytnych przyjaciołach , przedstawiamy ich naturę, dzielimy się ciekawostkami o nich samych.Pragniemy, aby nie traktowano ich  przedmiotowo – jako „instrumentu” do jazdy, lecz również odkryto w nich wrażliwe, mądre i cierpliwe zwierzęta.

Wyjątkowy Kucyk

Na najmłodszych czeka kucyk Gucio, który rozbudza miłość do koni od najmłodszych lat. Zawdzięcza on swą wyjątkowość dzięki łagodnemu usposobieniu, oraz wzrostowi. Tu dzieci  są bohaterami ! ….same dobierają odpowiednie szczotki, spoglądając  małemu konikowi  prosto w oczy, pielęgnują go… a jego puchate futro zachęca do przytulania. Opieka  nad  takim maluszkiem, karmienie go, odprowadzanie  po jazdach, a na pewno jazda na jego grzbiecie, zatrzymywanie, czy wprawianie w ruch -to źródło ogromnej satysfakcji, poczucia siły i samodzielności. Wiedzy takiej dzieci nie zdobędą  podczas zabaw zminiaturyzowanymi zabawkami, a tym bardziej przez oglądanie telewizji czy gry komputerowej. Udowodnione jest, że doznania dotykowe we wczesnym okresie życia dziecka , mają podstawowe znaczenie dla jego rozwoju emocjonalnego i kontakty z ludźmi. Pamiętajmy również , że taka forma aktywności wpływa pozytywnie na aktywność umysłową. Obserwujemy na co dzień siłę przyciągania jaką emanują nasze zwierzęta wzbudzając chęć poznania u dzieci. Nasza zagroda ze zwierzętami  położona jest w bliskim kontakcie  z budynkiem, jak również względem pozostałej infrastruktury gospodarstwa, co pozwala dzieciom  na podchodzenie do  zwierząt, obserwacje ich, karmienie zza ogrodzenia, głaskanie. Prowadząc zajęcia staram się wprowadzać elementy  zabawy, pozwalając na okrzyki radości ze strony najmłodszych.Dzieci staja się wtedy bardziej elastyczne, rozluźniają swoje często napięte mięśnie, pobudzają  całe ciało (apart oddechowy, artykulacyjny,tempo obiegu krwi itd)…po prostu otrzymują dawkę  życiowej energii.

Turystyka Konna

To właśnie wyjście poza obejście gospodarstwa stanowi największą frajdę, jest marzeniem każdego jeźdźca….Podróżując na koniu doznajemy przyjemności  przemieszczania się-wędrowania, zafascynowani zmieniającym się otoczeniem. Doznajemy nowych zapachów, dźwięków, barw, uczymy się porozumiewać  z koniem. Staramy się zawsze wyznaczyć cel naszej (czasem krótkiej) wyprawy, co budzi ciekawość,chęć sprawdzenia, co jest dalej za kolejnym zakrętem. 

20170517_105853
10-39638323_1304656383004182_544106523144486912_n
kin_4882-jpg
KIN_6432
kin_4960-jpg
kin_5115-jpg