Jak rodzic może komunikować się z Kampusem?

Kontakt

rodzica z kampusem.

Przez telefon oraz kronikę online.

W trakcie obozu, wyprawy prowadzimy kronikę online na której umieszczamy wydarzenia z każdego dnia oraz zdjęcia i filmy

Opieka i nadzór

Szczególną uwagę zwracamy na zachowanie bezpieczeństwa oraz stosowanie się do zasad Kampusu. Pracujemy 24 godziny, również stosujemy nocne zmiany.

Kontakt

Rodzic ma stały kontakt z organizatorem Kampusu oraz trenerami prowadzącymi daną grupę.

 

Na spokojnie

Wysłanie dzieci na obóz, zwłaszcza po raz pierwszy, jest wystarczająco trudne. A co jeśli do tego nie możesz zadzwonić ani wysłać SMS-a? Jak przetrwasz obóz? Twoje obawy i obawy są zrozumiałe, ale nadal będziesz w stanie łączyć się ze swoimi dziećmi.

Jesteśmy tak przyzwyczajeni, że możemy zadzwonić lub wysłać SMS-a do kogokolwiek w ciągu kilku sekund, że myśl o tym, że nie będziemy w stanie tego zrobić z dziećmi podczas obozu, może być naprawdę przerażająca. Ile razy wysyłasz SMS-a do swojego dziecka, a potem zaczynasz panikować, gdy nie reaguje od razu? Wszyscy musimy wiedzieć, że wasze dzieci są bezpieczne i pod opieką. Oto kilka wskazówek i przypomnień, które, miejmy nadzieję, złagodzą Twoje obawy:

  • Będziesz mógł porozmawiać ze swoimi dziećmi – Będziesz mieć dostęp do ich harmonogramu, dzięki czemu będziesz wiedział, jakie działania są zaplanowane. W razie potrzeby możesz porozmawiać z ich opiekunem lub dyrektorem obozu. Twoje dzieci również będą mogły zadzwonić, jeśli zechcą się z Tobą skontaktować.
  • Sprawdź stronę internetową obozu, aby zobaczyć kronikę i zdjęcia – Codziennie publikujemy zdjęcia na swojej stronie internetowej oraz prowadzimy kronikę online.
  • Piszcie do siebie listy – Jednym z zadań Kampusu jest pisanie listów do domu. Opowiedzą ci o tym, co robili, i o przyjaciołach, których poznali. Możesz także pisać listy, aby powiedzieć im, że je kochasz i za nimi tęsknisz. Jeśli martwisz się, że mogą tęsknić za domem, powiedz im, że będzie dobrze, baw się dobrze!
  • Chcieliście wysłać dzieci, dlatego są na obozie – Chcesz, żeby się dobrze bawili! Chcesz, żeby poznali nowych przyjaciół i przeżyli doświadczenie na całe życie. Masz szczęście, że masz taką możliwość dla swoich dzieci. Pomóż im skorzystać z tej okazji, pozwalając im bawić się na zewnątrz i wchodzić w interakcje z innymi dziećmi w realu nie online. Poprawią swoje umiejętności społeczne i zwiększą pewność siebie.
  • Kto? One czy Ty?– czy Twoje dzieci chcą z Tobą rozmawiać lub pisać przez cały dzień? Prawdopodobnie potrzebujesz tego bardziej niż oni. Niech będą dziećmi. Pozwól im się odprężyć i odłączyć. Lato służy ucieczce od wymagań szkoły i presji rówieśników.

Pytania i odpowiedzi

1. Czy pozwalamy wczasowiczom mieć jakieś urządzenia elektroniczne (telefony, tablety, iPody?)

Nie zezwalamy wczasowiczom na posiadanie elektroniki. Celem obozu jest połączenie się ze sobą, pozostawienie za sobą rozrywki i pełne cieszenie się doświadczeniami i przygodą na świeżym powietrzu.

2. Czy rodzice coraz częściej naciskają, aby pozwolić dzieciom na korzystanie z elektroniki?

Rodzice zazwyczaj są zadowoleni, że ich dzieci lub nastolatki przez tydzień będą chodzić bez elektroniki.

Na szczęście większość rodziców zgadza się z naszymi zasadami. Pomaga to, że wiedzą, iż mogą skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Czasami zdarzało się, że rodzice mówili swoim dzieciom, że chcą się słyszeć każdego dnia, ale często wydaje się, że jest to nacisk ze strony rodzica, a niekoniecznie to, czego dziecko chce.

Rodzice zwykle wywierają na nas presję, jeśli chodzi o ich dzieci korzystające z urządzeń elektronicznych. Są tak przyzwyczajeni do ciągłego komunikowania się z nimi, że trudno im się pogodzić na brak kontaktu.

3. Jakie są korzyści z braku elektroniki na obozie?

To daje nastolatkom i dzieciom trochę czasu z dala od mediów społecznościowych, dzięki czemu mogą nawiązać nowe przyjaźnie i zainwestować w relacje z ludźmi. Niektórym, zwłaszcza nastolatkom, daje to oderwanie się od „prawdziwego” świata, aby mogli oddychać i skupić się na teraźniejszości, naprawdę czuć się włączonymi do gier, wyzwań i zajęć w rzeczywistym świecie.

Obóz ma być miejscem ucieczki i rozwijania niezależności, odkrywania i promowania kreatywności. Jeśli zachowujemy te same nawyki, które mamy w domu, ograniczamy ten wzrost i rozwój. Obóz jest pełen tradycji, a my podtrzymujemy nasze, aby wspierać prawdziwe przyjaźnie i osobiste kontakty. Obozowicze mogą mieć problemy przez pierwszy dzień lub dwa, kiedy są przyzwyczajeni do posiadania przy sobie elektroniki. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​ta elektronika jest szybko zapomniana i zastępowana spacerami po lesie, nowymi zajęciami, prawdziwą przyjaźnią i możliwością radzenia sobie z każdym konfliktem osobiście bez ekranu. Zachęcamy naszych pracowników również do ograniczenia korzystania ze swoich urządzeń elektronicznych. Nie wolno im ich mieć w ciągu dnia, z wyjątkiem czasu wolnego. Najczęściej, wydaje się, że ulżyło im brak komunikacji ze „światem zewnętrznym”. To sprawia, że ​​poczucie wspólnoty jest lepsze.