Czy powinienem się martwić, jeśli obóz nie zezwala na telefony komórkowe lub e-maile?

Pytanie:

Drogi, przestań teraz!,

Jestem mamą 10-letniej dziewczynki, która tego lata chciałaby wyjechać spać na obozie. W obozie, na który nas stać i który zaoferował nam stypendium, obowiązuje ścisła polityka zakazu rozmów telefonicznych i e-maili. Wygląda na to, że inne obozy mają taką samą politykę. Obawiam się, że gdyby moja córka chciała ze mną pilnie rozmawiać, nie pozwoliłaby jej na to, zwłaszcza jeśli doszłoby do niewłaściwego zachowania. Może bać się powiedzieć o tym członkowi personelu lub, co gorsza, może nie uwierzyć. Dzięki za świetną stronę internetową. Odpowiedź:

Drogi Zaniepokojony Rodzice,

Zbadanie i zrozumienie zasad każdego programu służącego młodzieży, takiego jak obóz, jest absolutnie jednym z kroków, jakie rodzice mogą podjąć w celu zapewnienia bezpiecznego środowiska dla swoich dzieci. Jest to rzeczywiście część planowania profilaktyki.

Po dalsze porady zwróciliśmy się do naszego członka zarządu Normana Friedmana, konsultanta ds. bezpieczeństwa w obozach. Norm potwierdził, że ta polityka dotycząca telefonów komórkowych/e-maili jest rutynową polityką w wielu obozach. Ponieważ obozy mają nadzieję zaoferować swoim obozowiczom doświadczenie, które obejmuje zdrowe interakcje społeczne i szansę na rozwinięcie ogólnej pewności siebie i umiejętności niezależności, odkrywają, że urządzenia elektroniczne mogą zakłócać, a nawet sabotować doświadczenie dziecka w obozie. Wiele obozów nie zezwala na telefony komórkowe/e-maile, ponieważ celem jest stworzenie środowiska wolnego od elektroniki i odsunięcie młodzieży od ciągłych bodźców technologii. Dziecko może uniknąć poznania swoich kolegów z pryczy lub może zbytnio polegać na rodzicach, korzystając z tej elektroniki.

Tak więc, chociaż istnieją bardzo dobre powody, dla których obóz powinien przyjąć zasadę „nieużywania elektroniki”, ważne jest, aby rodzice zrozumieli, jakie codzienne kroki planowania bezpieczeństwa można wdrożyć. (Nadejście cyberprzemocy dodało kolejny powód, dla którego obozy ograniczają korzystanie z elektroniki). Zapytaj o zasady pisania listów na obozie Twojego dziecka. Obozy, które nie pozwalają na komunikację elektroniczną, zazwyczaj zachęcają uczestników obozu do pisania listów do domu.

Istnieje różnica między dzieckiem korzystającym z telefonu, aby uniknąć udziału w obozie, a możliwością skontaktowania się z rodzicami, jeśli dziecko czuje, że ma problem. Norm powiedział nam, że powinieneś porozmawiać z dyrektorem obozu o jego polityce wobec dzieci dzwoniących do domu. Według Normy każdy dyrektor obozu powinien chcieć pomóc dziecku zadzwonić do rodziców. Jak mówi Norm, „jest to budowanie siatki bezpieczeństwa dla dziecka – i nawet jeśli istnieje obawa, że ​​grillowany ser został spalony, nadal ważne jest, aby dziecko wiedziało, że zawsze może zadzwonić do domu”.

Dzieci muszą wiedzieć, do kogo mogą się zwrócić, gdy czują się niebezpiecznie. Można to wzmocnić przy dostawie do obozu – jasno spójrz z córką, do kogo może się udać, jeśli ma problemy. Zalecamy, aby przynajmniej 3 osoby dorosłe na obozie zostały zidentyfikowane jako zasoby, do których twoja córka może się udać, jeśli ma problem. Oprócz rozmowy z dyrektorem obozu powinieneś także porozmawiać z córką o tym, czy byłaby chętna do wyjazdu i poprosić dyrektora, aby do ciebie zadzwonił. Norm podkreślił, że rodzice oceniają gotowość ich dziecka do uczestnictwa w obozie. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko nie czułoby się komfortowo, prosząc dyrektora lub innego członka personelu, aby zadzwonił do domu, nie powinno iść.

Zapoznaj się z naszymi narzędziami zapobiegawczymi: Lato szczęśliwych wspomnień: Bezpieczeństwo na obozie oraz Dziewięć pytań, które rodzice powinni zadać przy wyborze programu dla swojego dziecka . Te arkusze porad pomogą ci przygotować się do dalszego zbadania, czy ten obóz jest odpowiedni dla twojej córki. Proszę, nie bój się zadawać pytań, które chcesz wiedzieć o obozie; Obóz powinien rozumieć obawy rodziców dotyczące bezpieczeństwa ich dzieci i powinien być przygotowany do omówienia tych obaw. Ich odpowiedź na Twoje pytania pomoże Ci określić, jak bezpieczne środowisko mogą zaoferować Twojemu dziecku.

Mam nadzieję, że te informacje okazały się pomocne i zachęcam do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek dodatkowych wątpliwości lub przemyśleń.

Dbać,
Zatrzymaj to teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.