ODKRYJ SWÓJ
POTENCJAŁ

Wyruszamy w podróż, aby stać się najlepszymi, jakimi możemy być. Skupiając się na planowaniu i przygodach z młodzieżą, ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. To zabawna, praktyczna nauka, w której możesz odkryć swój potencjał w bezpieczny, pełen przygód i integracyjny sposób.

CO CZEKA NA CIEBIE NA OBOZACH?

QUADY6A
Zapraszamy na aktywne lato pełne przygód i zabawy! Odwiedzając Zielony Kampus masz szansę skorzystać z aktywności, które pozostaną z Tobą na zawsze. Tutaj rozwijasz nowe pasje, nawiązujesz przyjaźnie, budujesz niesamowite wspomnienia. Zależy nam na każdym elemencie projektowania programu, aby pomóc Twojemu dziecku rozwijać się na drodze do stania się najlepszą wersją siebie. Wcielamy w naszą obozową codzienność 5 podstawowych wartości – uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, troskę i wiarę w siebie.

Zielony Kampus jest pełen wyzwań. Wyzwania te przychodzą ze wszystkich stron, niezależnie od tego, czy chodzi o opuszczenie domu po raz pierwszy, próbowanie nowych umiejętności, napotykanie przeszkód na drodze do sukcesu, podejmowanie własnych decyzji, wyznaczanie celów czy rozwiązywanie konfliktów w grupie. Dajemy Ci możliwość stać się bardziej pewną siebie, niezależną, prężną młodą osobą. Czeka na Ciebie 10 dni wypełnionych aktywnościami, które obejmują dziesiątki zajęć i tras specjalnych w wodzie i na lądzie. Każdy dzień to emocje, których nie zapomnisz, a jeśli przerodzą się w pasje, wrócisz po kolejne.

Wakacje Pod Żaglami
Zarażamy pasją do żeglarstwa w każdym wieku! Dla najmłodszych od 7 do 11 lat organizujemy Obóz Młodych Optymistów – ze szkoleniem na jednoosobowych jachcikach Optymist pod nadzorem trenera na motorówce. Dla nieco starszych 12-14 latków organizujemy obóz żeglarski z nauką podstaw żeglowania. Dla młodzieży od 12 do 18 lat organizujemy rejsy żeglarskie turystyczne lub szkoleniowe, z egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Do realizacji imprez żeglarskich dysponujemy flotą jachtów żaglowych Sasanka 660, Tango 780, Antila24, Antila26, jachcikami optymist, oraz dwiema motorówkami.

Obozy Przygody, Obozy Sportowe-Treningowe
To szereg obozów, podczas których możecie rozwijać swoje pasje i realizować marzenia. Różnorodność oferty pozwala na uczestnictwo w jednym turnusie koleżanek i kolegów o różnych zainteresowaniach. Zajęcia specjalistyczne mają osobno, ale spędzają też czas razem, podczas aktywności wspólnych dla różnych programów – na przykład na wyprawie rowerowo-kajakowej, rejsie żeglarskim czy wyjściu na kąpielisko. Również wieczorne, po-kolacyjne zajęcia obozowe są wspólne dla wszystkich.

Paintball, Quady, Gokarty
To bezpieczne i aktywne obozy z olbrzymią dawką adrenaliny. Dobra zabawa na obozie wymaga profesjonalnego przygotowania i musi wynikać z czynników, które zapewniają uczestnikom poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie zajęcia odbywają się na podstawie wypracowanych przez wiele lat organizacji tych obozów zasad i reguł, które pozwalają na bezpieczną i praktyczną realizację zajęć i odpowiednie postępowanie uczestników. Obozowicze, którzy nie stosują się do tych zasad są wykluczani z zajęć. Więcej o bezpieczeństwie na tych obozach – tutaj

Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, a nie w kółko, po torze. Posiadamy własne quady, a nie wynajmujemy je od kogoś. Dzięki temu zajęcia na quadach mogą odbywać się codziennie. Zajęcia na gokartach odbywają się na krytym, profesjonalnym torze gokartowym w Olsztynie, na który dowozimy uczestników.

Wszyscy uczestnicy korzystają z markowego i uznanego na świecie sprzętu paintballowego – markerów Tippman. Uczestnicy nie muszą dokupować kulek paintballowych! Wszyscy otrzymują ich podczas zajęć tyle, by móc brać udział w bitwie. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji najwięcej kulek spośród wszystkich organizatorów obozów paintballowych w Polsce. Bitwy paintballowe toczone są w różnych miejscach, zgodnie z realiami prawdziwego pola walki.

Bardzo dbamy o bezpieczeństwo. Jeździmy w kaskach ochronnych! W teren na quadach wyruszamy w małych kilkuosobowych grupach, dlatego instruktor może zwrócić uwagę na wszystkich. Instruktor zawsze jedzie z przodu – dzięki temu dyktuje całej grupie prędkość jazdy odpowiednią do wieku i umiejętności jadących. Przemieszczamy się przy użyciu różnych śródków transportu – np. szybkich motorówek.

Oprócz zajęć programowych – w zależności od profilu obozu – uczestnicy wypływają w rejsy żeglarskie, chętni próbują swych sił w windsurfingu. Odbywają się zajęcia z podstaw pierwszej pomocy. Do dyspozycji mamy rowery i kajaki.

Programy obozów
Nie kopiujemy pomysłów innych organizatorów, ale sami tworzymy autorskie i innowacyjne programy obozów. Powstają one dzięki połączeniu naszego doświadczenia w organizacji imprez z uwagami i opiniami uczestników obozów a także ich Rodziców, którzy przekazują swoje pomysły i sugestie oraz przy udziale kadry – specjalistów w danej dziedzinie czy aktywności.

Opieka medyczna
Na naszych obozach zawsze jest obecna pielęgniarka, która na miejscu udziela podstawowej pomocy. W przypadku poważniejszych chorób czy urazów dojeżdżamy z uczestnikiem do szpitala. Decyzje odnośnie dalszego leczenia podejmowane są zawsze za wiedzą i przy konsultacji Rodziców.

Dojazd zorganizowany na obozy
Z kilkudziesięciu miast w Polsce organizujemy dojazd pod opieką pilotów. Osoby opiekujące się dziećmi podczas dojazdu nie stanowią kadry obozowej (która w tym czasie pomiędzy obozami ma chwilę przerwy), a zajmują się wyłącznie dowiezieniem uczestników na obóz. Pozwala to na sprawniejsze i bardziej profesjonalne zorganizowanie dojazdu uczestników na obóz. Na dwa dni przed odjazdem na stronie głównej zielonykampus.pl publikujemy numery telefonów do pilotów. Dojazd realizujemy pociągiem (miejsca z rezerwacją) lub autokarem (cały autokar do naszej dyspozycji). W zależności od miejsca organizacji obozu wybieramy najlepszy środek transportu.

Relacje z Uczestnikami
Nie uważamy, że to organizator ma zawsze rację. Wsłuchujemy się w uwagi i opinie uczestników i ich Rodziców, zachęcamy do dzielenia się z nami uwagami dotyczącymi realizowanych przez nas imprez. Uważamy, że zawsze można coś zmienić! Relacje kadry z uczestnikami obozu są partnerskie. To znaczy, że rozmawiamy szczerze o wszystkim, co dotyczy planowania i realizacji zajęć i wyjaśniamy podejmowane decyzje.

Kontakt z Rodzicami
Podczas obozów uczestnicy i Rodzice mają całodobowo dostępny alarmowy numer telefonu. Rodzice odwiedzający dzieci mogą obserwować realizację zajęć (przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa).

Profesjonalna kadra
Naszą kadrę tworzą osoby, które najczęściej w sposób ciągły pracują z dziećmi i młodzieżą np. w szkołach, przedszkolach, klubach sportowych, domach kultury, teatrach, prowadzą drużyny harcerskie. To ludzie o szerokich zainteresowaniach, pełni nowych pomysłów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Są to osoby lubiące wyzwania, realizujące się w pracy z młodzieżą. Każda osoba przed zatrudnieniem jest gruntownie sprawdzana, bierze udział w wieloetapowej rekrutacji. Od naszej kadry wymagamy wiedzy i umiejętności, potwierdzonej odpowiednimi dokumentami. Podczas trwania obozu kadra jest cały czas obserwowana przez przedstawicieli biura, którzy doglądają obozów z ramienia organizatora.

Pomysłowość, kreatywność, cierpliwość, poczucie humoru towarzyszą każdym zajęciom ponieważ to podstawa udanej zabawy. Podczas zajęć kadra stara się zarazić swoja pasją uczestników tak, aby obóz dostarczył im niezapomnianych wrażeń. Każde zajęcia prowadzone są z zachowaniem najdalej idących norm bezpieczeństwa. Dlatego nasza kadra to gwarancja udanego i bezpiecznego obozu.

Na obozach zatrudniamy kadrę, która posiada wymagane uprawnienia zgodne z przepisami. Każdy wychowawca prowadzi zajęcia zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Dzięki temu są one prowadzone w sposób fachowy, ciekawy a zarazem bezpieczny. Kadra bierze udział w wielu dodatkowych kursach, które pozwalają im uatrakcyjnić zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Dokumenty, certyfikaty, ubezpieczenia
Wszystkie kolonie i obozy zgłaszane są do Kuratorium Oświaty (mniej więcej na miesiąc przed rozpoczęciem obozów), widniejemy w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz posiadamy niezbędną gwarancję ubezpieczeniową.

Sprzęt obozowy
Sprzęt używany do zajęć obozowych, to oprócz kompetentnej i sympatycznej kadry podstawa udanego obozu. Przeważająca większość zajęć na naszych obozach odbywa się na świeżym powietrzu, dlatego jest to bardzo istotne. Co roku inwestujemy, dokupując nowe elementy sprzętu i wyposażenia. Nasz sprzęt to między innymi: 15 kabinowych jachtów żaglowych, optymisty, dwie motorówki, sześć quadów (zakupione w 2018, 2019, 2020 i 2021 roku), rowery, kajaki, sprzęt sportowy, do sportów wodnych i nauki pływania, do zajęć survivalowych, windsurfingowy, do paintballa – markery, maski, mundury i wiele wiele innych.

Rejsy żeglarskie odbywają się na kabinowych jachtach żaglowych klasy Sasanka 660, Tango 780, Antila 24, Antila 26. Zobaczcie nasze jachty na Mazurach – tutaj, na Zalewie Wiślanym i Zatoce Gdańskiej – tutaj

Zapraszamy na nasze obozy.

AKTYWNOŚCI

WPISY

Odwiedzając Zielony Kampus masz szansę skorzystać z aktywności, które pozostaną z Tobą na zawsze.
Uczestnictwo w obozie letnim dla wielu to duży krok w kierunku niezależności, zabawa i rozwijanie umiejętności.
Pływanie we wszystkich stylach od początkujących do zaawansowanych pływaków.
Wybierz jedną z trzech wypraw rodzinnych, grupowych lub Tata Survival. Gra fabularna w każdym wieku.

„Z córką lubimy robić durne miny”