WKRACZASZ DO STREFY
BEZ EKRANU

Obóz letni jest dla dzieci i młodzieży wspaniałym sposobem na poznanie nowych przyjaciół, przeżycie nowych przygód i powrót do domu z nowym bagażem doświadczeń. Umiejętność pływania jest bardzo ważna ze względów bezpieczeństwa oraz zdrowia.

5 POWODÓW, BY NA CHWILĘ ODŁĄCZYĆ WTYCZKĘ

MOTYWACJA
Uwielbiałem moje nocne sesje na Necie. Z niecierpliwością czekałem na bezmyślne przewijanie, oglądanie filmików, czytanie cytatów, które inspirują. Uwielbiałem oglądać zdjęcia opublikowane przez znajomych i to, co wszyscy robili na Facebooku. I oczywiście uwielbiałem wspaniałe artykuły, do których linkowałem z Twittera. Minusem całej tej cudowności w mediach społecznościowych było to, że często wciągałem się za bardzo, kładłem się zbyt późno i nie robiłem innych rzeczy, które uczyniłyby mnie szczęśliwszym, a moje życie bardziej zrównoważone.

Myślę, że wszyscy intuicyjnie wiemy, że zbyt dużo czasu jesteśmy przyklejeni do naszych smartfonów, tabletów i komputerów i nie jest dobre dla nas ani dla naszych dzieci. Najbardziej przerażające jest dla mnie to, że badacze dopiero zaczynają badać długoterminowy wpływ, jaki cały ten czas online wywiera na nasze dzieci. Więc nawet nie wiemy, co im to robi. Wiele dorosłych jest uzależnionych od urządzeń, więc jak możemy oczekiwać, że nasze dzieci wymyślą, jak mądrze nawigować po technologii, jeśli sami tego nie wymyśliliśmy? Nie opowiadam się za rezygnacją ze wszystkich technologii, co w tej erze jest prawie niemożliwe (a ponadto Necik i uważam, że bezmyślne przewijanie jest relaksujące). Ale dorośli płacą teraz za cyfrową detoksykację (zmuszeni do wycofania się bez technologii) i myślę, że nadszedł czas, aby wszyscy wymyślili, jak odłączyć więcej w naszym codziennym życiu. Jak możemy zrównoważyć wykorzystanie technologii, aby zapewnić szczęśliwsze życie i kształtować dobre nawyki technologiczne dla naszych dzieci? Po przeczytaniu niektórych bieżących badań na ten temat, wymyśliłem pięć powodów, dla których priorytetem w naszych rodzinach jest odłączenie tzw. wtyczki: Odłączenie może poprawić nasze relacje

„Naukowcy z University of Essex odkryli, że osoby, które brały udział w osobistych rozmowach, gdy w pobliżu znajdował się telefon komórkowy – nawet jeśli w rzeczywistości nie korzystały z niego – zgłaszały niższą jakość relacji i mniejsze zaufanie do partnera. Sama obecność telefonu komórkowego między tobą a kimkolwiek, z kim rozmawiasz, jesz, spacerujesz negatywnie wpływa na intymność twojej dyskusji.

Ile czasu każdego dnia NIE zwracamy uwagi na ważnych ludzi w naszym życiu, ponieważ patrzymy na ekran zamiast osoby przed nami? Kiedy cały czas jesteśmy podłączeni do technologii, brakuje nam ważnego czasu na połączenie z rodziną i przyjaciółmi. Odłączenie pomaga naszym dzieciom rozwijać umiejętności społeczne Koleżanka wykłada na uczelni. Regularnie musi prosić studentów, aby przestali pisać SMS-y podczas jej wykładu! To tylko jeden smutny symptom naszych ciągle rozwijających się umiejętności społecznych. Tracimy koncentrację na prawdziwych relacjach twarzą w twarz. Musimy odłożyć nasze telefony na czas interakcji z ludźmi i pokazać naszym dzieciom, jak postępować offline. Odłączenie pomaga nam zasnąć

“Sesje online przed snem zakłócają nasz wypoczynek. Regularne korzystanie z komputera późno w nocy wiąże się z zaburzeniami snu, a także z objawami stresu i depresji” (NY Times). Najwyraźniej sztuczne światło z ekranów obniża poziom melatoniny i sprawia, że nie śpimy. Myślę, że po prostu zbyt długo pozostajemy w mediach społecznościowych i robi się późno! Wiele dzieci i dorosłych jest przemęczonych z powodu siedzenia do nocy w Internecie, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie, naukę i pracę. Dobrym pomysłem jest ładowanie telefonów w kuchni lub gdzieś dalej od naszych łóżek. Zdobądź staromodny budzik, jeśli go potrzebujesz. Odłączenie nas zwiększa bezpieczeństwo Wysyłanie SMS-ów podczas prowadzenia pojazdu powoduje 160000 wypadków rocznie, 11 zgonów nastolatków KAŻDEGO DNIA i jest przyczyną prawie 25% wszystkich wypadków samochodowych (National Safety Council). Wystarczająco powiedziane.

Podsumowanie.
Ilu rzeczy NIE robimy, ponieważ jesteśmy online? Czytanie książki, spacery, nasze hobby które cierpią, gdy nie wyłączamy telefonów i komputerów. Musimy ustanowić strefy wolne od technologii w naszych rodzinach, aby utrzymać zdrowie emocjonalne i społeczne naszych dzieci i nas samych. W naszym domu w ciągu tygodnia jest 1 godzina podłączenia dla dzieci ( wtedy mogą poserfować, pograć ). Z pewnością czasy rodzinne, takie jak obiad, muszą być wolne od technologii. Około godziny przed snem wyłączamy ekrany i zasilanie. Ustanowiliśmy sobie te zasady techniczne (choć nie konsekwentnie przestrzegane) i jest nam emocjonalnie lepiej i zdrowiej.

Dziś wszyscy jesteśmy zbyt połączeni. Jestem tego codziennie świadkiem we własnych dzieciach, a nawet w sobie. Wszyscy korzystamy z Internetu w taki czy inny sposób. W codziennej komunikacji korzystamy z e-maili, mediów społecznościowych i czatów. Dzięki technologii 3G i bezprzewodowej możemy łączyć się nawet wtedy, gdy jesteśmy w podróży. Nasze dzieci spędzają więcej czasu na elektronice niż na interakcji twarzą w twarz. Pamiętaj, obóz Agawak zawsze był tradycyjnym letnim obozem dla dziewcząt bez technologii. Naprawdę chcę, aby dziewczyny z Agawaka doświadczyły wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu i spotkały się twarzą w twarz ze swoimi współlokatorami.

Jak już powinieneś wiedzieć, nie mamy polityki braku technologii. Ta polityka okazała się bardzo skuteczna i jest zgodna z naszymi tradycyjnymi podstawowymi wartościami. Dlatego pamiętaj, aby podczas pakowania na obóz letni zostawić telefony, iPody, przenośne gry, laptopy, tablety itp. w domu. Wymagamy od wszystkich wczasowiczów „odłączenia” na lato. Rodzice, Twoim obowiązkiem, wraz z kamperem, jest upewnienie się, że ŻADNA elektronika nie wchodzi na obóz, z wyjątkiem iPoda Nanos i Apple Shuffle. Zapewniamy, że jest to w najlepszym interesie wszystkich uczestników obozu i personelu.

Koncepcja lata bez prądu może wzbudzić niepokój niektórych dzieci, a nawet niektórych rodziców. Jednak nie mamy tej polityki dotyczącej elektroniki z jakiegoś powodu, ponieważ promuje ona prawdziwą komunikację. Telefony komórkowe i inna elektronika odbierają autentyczny obóz senny. Obóz Agawak to tradycyjny obóz letni dla dziewcząt, zakorzeniony głęboko w tradycjach od 1921 roku i jesteśmy dumni z tego, że wspieramy interakcje twarzą w twarz między obozowiczami.

W świecie, w którym obecne pokolenie kamperów komunikuje się głównie za pomocą elektroniki, naszą misją jest budowanie pozytywnych doświadczeń i metod komunikacji OFFLINE.

Oto tylko 5 z wielu korzyści płynących z uczestnictwa w obozie letnim bez technologii:

Zaangażuj : Odrywając oczy od różnych ekranów, Twoje dziecko będzie mogło zainteresować się otaczającym go światem obozowym. Telefony komórkowe i gry online rozpraszają uwagę w kabinie, a naszym celem jest rozwijanie „staromodnych” umiejętności budowania relacji.

Połącz się z naturą : Zamiast „polubić” obraz natury, twoja córka będzie go osobiście świadkiem! Obóz to idealny czas na kontakt z naturą i pięknem pleneru. Siedzenie na pryczy oglądając pobrany film na iPadzie nie łączy się z naturą.

Poszerz horyzonty : Twoja córka będzie mogła odkryć więcej swoich talentów/umiejętności bez rozpraszania ich życia online. Będzie mogła skupić się na próbowaniu nowych zajęć lub nawiązywaniu nowych znajomości, zamiast zastanawiać się nad przyjaciółmi w domu.

Tęsknota za domem: W miarę jak ustaje dostęp do technologii, tęsknota za domem narasta. Zgadza się! Łączność ze światem w domu zwiększa tęsknotę za domem.

Umiejętności komunikacyjne: Przerwa technologiczna daje dzieciom szansę na poprawę umiejętności komunikacji jeden na jednego.

Psycholog i profesor Massachusetts Institute of Technology, Sherry Turkle, stwierdza: „Przyzwyczajamy się do nowego sposobu bycia razem”. W swojej książce „Sam razem: dlaczego oczekujemy więcej od technologii, a mniej od siebie”. Turkle bada ideę, że ta ciągła potrzeba kontaktu powoduje poważne luki w komunikacji i nowe pokolenie dzieci, które nie są w stanie się komunikować i odnosić się do swoich rówieśników i rodziców.

Zapewniam rodziców, że nadal będziecie mogli komunikować się ze swoimi córkami!

Rozumiemy potrzebę i znaczenie utrzymywania kontaktu z Twoimi obozowiczami. Rodzice obozowiczów Agawak nadal będą mogli komunikować się ze swoim obozowiczem za pomocą tradycyjnego pisania listów. Dwa razy w tygodniu obozowicze są zobowiązani do pisania do domu w dniu pisania listu.

Zachęcamy również rodziców, aby zadzwonili do biura obozowego pod numer 715-356-5383 w celu uzyskania aktualnych informacji o swojej córce. Rodzice mogą również zadzwonić do biura obozowego, aby umówić się na rozmowę z doradcą(ami) Twojej córki.

Kilku obozowiczom ORAZ rodzicom często trudno jest przestrzegać tej zasady. W świecie, w którym jesteśmy połączeni 24 godziny na dobę, trudno jest przystosować się do pozbawionego prądu stylu życia. Codzienne życie dziewczyny z Agawak jest wypełnione tak wieloma zabawnymi zajęciami, obiecuję, że nie zabraknie jej telefonu komórkowego, chociaż pierwszy tydzień może być trudny.

Agawak Girls, myślę, że wkrótce przekonacie się, że uczestnictwo w obozie letnim bez technologii jest odświeżające. Więc… Przygotuj się na lato bez prądu.

Uśmiechnij się i cała naprzód!

AKTYWNOŚCI

WPISY

Odwiedzając Zielony Kampus masz szansę skorzystać z aktywności, które pozostaną z Tobą na zawsze.
Uczestnictwo w obozie letnim dla wielu to duży krok w kierunku niezależności, zabawa i rozwijanie umiejętności.
Pływanie we wszystkich stylach od początkujących do zaawansowanych pływaków.
Wybierz jedną z trzech wypraw rodzinnych, grupowych lub Tata Survival. Gra fabularna w każdym wieku.

„Z córką lubimy robić durne miny”